BBC Geleceği Şekillendirecek Yeni Müzisyenleri Arıyor…


Toplam Okunma: 2028 | En Son Okunma: 24.02.2024 - 02:21
Kategori: Basından

BBC Dünya Servisi ve BBC World Televizyonu, dünyanın dört yanında geleceği şekillendirecek yeni müzikleri, grupları ve sanatçıları bulmak için geleceğin müzik yeteneklerini arıyor. Geçen yıl 40 ülkeden binlerce müzisyenin katıldığı yarışmaya bu yıl Türkiye ’de eklendi. 33 dilde 183 milyon dinleyiciye ulaşacağı açıklanan “The Next Big Thing 2007”, 17 Kasım Cumartesi günü İstanbul ’a geliyor , herhangi bir şirketle sözleşmesi olmayan müzisyenleri, Next Big Thing ekibiyle tanışmaya ve müzik örneklerini içeren bir CD ya da DVD getirmeye davet ediyor.

“The Next Big Thing 2007” ekibi, amaçlarının yarışmaya katılanları değerlendirmek ya da dinlemek değil, tanışmak ve orada bulunacak müzisyenlerden bazılarıyla BBC programları için görüşmeler yapmak olacağını dile getiriyorlar.

Türk müzisyenleri ve müziğini dünyaya tanıtmak için heyecan verici bir fırsat sunan “The Next Big Thing 2007”i kazanan müzisyen, BBC Dünya Servisi ’nin Aralık ayındaki 75’inci kuruluş yıldönümünü kutlamak amacıyla Londra ’da düzenlenecek 3000 kişinin davetli olduğu konserde müzik dünyasının bazı efsanenevi isimleriyle birlikte sahne alacak.

BAŞVURULAR NEREYE, NE ZAMAN YAPILACAK?
The Next Big Thing 2007, Türkiye ’de NTV işbirliğiyle gerçekleştirilen etkinlik, Bilgi Üniversitesi Santralistanbul Kampüsü , E-3 Binası , Eski Silahtarağa Elektrik Santralı , Kazım Karabekir Caddesi No :1, 34060 Eyüp , İstanbul adresinde, 17 Kasım Cumartesi günü 10:00-18.00 saatleri arasında gerçekleşecek.

İNTERNET ÜZERİNDEN DE KATILINABİLECEK
CD ya da DVD ’sini İstanbul ’da BBC The Next Big Thing 2007 ekibine teslim edemeyen müzisyenler   www.ntvmsnbc.com  adresinden de yarışmaya katılabilecekler.
Hoşgeldiniz